FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton!

In jos

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! Empty Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton!

Mesaj  Adrian Joi Apr 22, 2010 9:21 am

Au aoparut primele imagini oficiale cu noul model Phaeton. Volkswagen va prezenta noul Phaeton saptamana aceasta la Salonul Auto de la Beijing.

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton!
Phaeton este ceea ce se numeste nava amiral a marcii Volkswagen. Modelul a fost lansat in 2002, iar numele Phaeton vine de la fiul lui Helios din mitologia greaca. Scopul modelului Phaeton este acela de a concura cu Mercedes S Klasse si BMW Seria 7. Singura imbunatatire substantiala a fost adusa in 2009, atunci Volkswagen Phaeton a primit un facelift cu o noua consola centrala, lumini LED, camera video pentru marsarier, interior imbunatatit si propulsorul V6 FSI de 280 CP.


Noul Volkswagen Phaeton are partea frontala si spatele redesenate, consola centrala noua, bord cu cadrane si indicatoare noi, jante noi din aliaj , un interior de o calitate comparativa cu cea a rivalilor S Klasse si noul Seria 7 si stopuri cu lumini LED. Partea frontala va folosi acelasi design regasit pe noile modele Golf, Polo si Touareg.


Volkswagen prezinta noul Phaeton la salonul auto de la Beijing, deoarece piata chineza este cumparatorul cel mai mare al acestui model. Volkswagen a vandut peste 1.400 de modele anul trecut in China. Pentru a putea face fata modelelor concurente, Volkswagen a dotat noul Phaeton cu Google Maps, sistem de recunoastere a pietonilor si a semnelor de circulatie, camera video pentru marsarier si un interior redesenat.


In ceea ce priveste motorizarile, Volkswagen ofera un propulsor V6 FSI de 280 CP imbunatit si dieselul V6 de 3.0 litri si 237 CP, atat pentru modelul cu ampatament standard, cat si cu pentru cel cu ampatament marit. In ceea ce priveste propulsorul W12 pe benzina cu 444 cai putere, Volkswagen il va oferi ca si optiune doar pentru modelul cu ampatament marit.

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! ZHIUJ

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! FFxW0

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! ZHQo9

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! ZHXSA

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! ZI1RS

Primele imagini cu noul Volkswagen Phaeton! 6aM5r
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum