FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design

In jos

Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design Empty Peugeot si Citroen vor avea din ianuarie 2010 noi sefi de design

Mesaj  Adrian Lun Mai 03, 2010 9:23 am

Constructorii auto francezi Peugeot si Citroen, care formeaza grupul PSA Peugeot Citroen, vor avea din 4 ianuarie 2010 noi sefi de design. Tot in ianuarie, Peugeot va dezvalui noua filosofie de design a marcii. Noul sef de design al Citroen vine de la Renault.

De Peugeot se va ocupa Gilles Vidal, iar pentru Citroen va raspunde Thierry Metroz. Ambii vor fi in subordinea sefului de design al grupului, Jean-Pierre Ploue.

Vidal are 37 de ani si este absolvent al Colegiului de Arta in Design (Art Center College of Design) de la Vevery, Elvetia si lucreaza pentru PSA Peugeot Citroen din 1996. A stat pe langa Ploue timp de noua ani si l-a ajutat sa improspateze automobilele produse de grup.

Vidal este creatorul conceptului BB1, o masina-motocicleta, prezentata in premiera in septembrie, in cadrul Salonului Auto de la Frankfurt. Conceptul a fost bine primit de public, iar Peugeot a inceput sesiunea de teste pentru grupuri restranse, cu acest prototip.

Metroz, 46 de ani, este absolvent al Scolii Nationale Superioare de Arte Aplicate (ENSAAMA) si si-a dedicat viata profesionala design-ului auto.

El a lucrat pana in iulie 2009 pentru Renault, ca designer exterior.
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum