FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Subiecte similare
Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

5 participanți

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  Q10 Vin Mar 15, 2013 10:42 am

leoha__93 a scris:
Q10 a scris:eu deja a 2-a deservire o fac la olmosdon, filtrele/uleiul tot de la ei le cumpar, filtrele - man le pun, o deservire imi iese pina la 2000lei impreuna cu lucru/reduceri etc. Probleme nu am avut.

Cit priveste motorina de calitate slaba, sincer idee nu am, eu ma alimentez cel mai des la Lukoil, Petrom, tirex si uneori la alte statii mai putin cunoscute. La Rompetrol nu m-am alimentat niciodata, nu e vorba de preferinte ci de alti factori. Am mers cu masina 12000 prin md si nu am avut inca nici o problema pe acest sector.

Doar un mic detaliu, pun in motorina la fiecare alimentare, adizol in ea, cumparat din magazin. Nustiu daca ofera avantaj real, pentru ca de cind am luat-o, tot ii pun de fiecare data, dar stiu ca tatal meu de 4 ani face la fel pe masina lui si la fel e fara probleme. Cam asta mi-i experienta mea cu masina.
Referitor la adizol - ce este acesta si ce face ca nu prea am auzit de el si cit de des torni, si a doua intrebare referitor la rompetrol care sunt factorii care te "sperie" daca se poate de spus asa ca sa nu te alimentezi la ei?

Din cite eu stiu si am inteles, ea putin schimba structura combustibilului, si il face sa arda in proportie mai mare, totodata facind-o putin mai efectiva. Se zice totodata ca trebuie sa micsoreze si consumul intr-o oarecare masura, dar asta nu o stiu pentru ca nu prea economisesc la condus, dar cit priveste problemele.... nu stiu daca se datoreaza acestui lucru, dar nu le am, la fel ca si tatal meu. Cantitatea este concretizata, adica este aratat pe seringa... asta is detalii de instructie cum s-ar zice.

Impotriva la Rompetrol nu am nimic, pur si simplu n-am avut ocazia sa alimentez acolo din alte cauze... fara legatura cu calitatea dieselului.

Q10

Localizare : Chisinau
Mesaje : 48
Data de inscriere : 30/04/2012
Varsta : 32

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  marcelus Vin Mar 15, 2013 11:19 am

amigoss25 a scris:Eu am pus filtru de la piata si am mers fix 3000 km si AUT, dupa care am luat filtrul original de la DAACHermes care costa 100 euro. La megane sunt 3 tipuri de filtre, unul din plastic, si 2 din aluminiu dintre care unul e cu sensor de apa si unul fara. La mine e filtrul de aluminiu fara sensor. Motorul de 63KW.(Delphi)
stai putin ce marca ai pus de la piata?si ce marca ai luat de la DAAC?nu e important de unde iai dar ce fel de filtru pui DELPHI se socoate cel mai bun si in magazinul DIZEL de la rishkanovca costa 45 euro dar prin baieti eu am gasit cu 570 lei DELPHI original Cool
marcelus
marcelus

Localizare : Chisinau
Mesaje : 21
Data de inscriere : 28/02/2013

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  marcelus Vin Mar 15, 2013 11:22 am

eu prsonal am mers 20000km cu motorina efix degraba shimb filtrele toate si am sal desfac si am sa pun poze sa vedem ce motorina are rompertrolu Question
marcelus
marcelus

Localizare : Chisinau
Mesaje : 21
Data de inscriere : 28/02/2013

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  Мегановоды МD Vin Mar 15, 2013 11:55 am

amigoss25
Eu am pus filtru de la piata si am mers fix 3000 km si AUT, dupa care am luat filtrul original de la DAACHermes care costa 100 euro. La megane sunt 3 tipuri de filtre, unul din plastic, si 2 din aluminiu dintre care unul e cu sensor de apa si unul fara. La mine e filtrul de aluminiu fara sensor. Motorul de 63KW.(Delphi)


amigoss25 fara suparare.la meganuri nu merg numai 3 filtre.pentru motorul tau K9K 724 Euro4 merg numai 2 feluri,in carcas de metal - unu-i fara si altul cu sensor la apa,da de plastic sint de citeva modele si iarasi cu si fara sensori,toate modele difera inca de capacitate filtratiei si timpul de expluatare.
Asta vorbim numai de originale Renault/Delphi,MAN-Filtron-SCT categoric la CR nu trebuiesc!

Pentru SIMENS e alta poveste.

Мегановоды МD

Localizare : Столица Мира
Mesaje : 50
Data de inscriere : 28/02/2013
Varsta : 32

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  amigoss25 Sam Mar 16, 2013 2:23 am

marcelus a scris:
amigoss25 a scris:Eu am pus filtru de la piata si am mers fix 3000 km si AUT, dupa care am luat filtrul original de la DAACHermes care costa 100 euro. La megane sunt 3 tipuri de filtre, unul din plastic, si 2 din aluminiu dintre care unul e cu sensor de apa si unul fara. La mine e filtrul de aluminiu fara sensor. Motorul de 63KW.(Delphi)
stai putin ce marca ai pus de la piata?si ce marca ai luat de la DAAC?nu e important de unde iai dar ce fel de filtru pui DELPHI se socoate cel mai bun si in magazinul DIZEL de la rishkanovca costa 45 euro dar prin baieti eu am gasit cu 570 lei DELPHI original Cool
Cel de la piata era "Japanparts" scria si pe cutie si era imprimat si pe filtru, iar cel de la DAAC, nu-mi amintesc ce scria pare-mi-se "Delphi", stiu sigur ca cel de la piata se vindea doar filtrul fara nimic, insa cel de la DAAC era impreuna cu "крепление".

amigoss25

Localizare : Chisinau
Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/03/2013

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  marcelus Mar Mar 19, 2013 1:25 pm

[quote="amigoss25"]
marcelus a scris:
amigoss25 a scris:Eu am pus filtru de la piata si am mers fix 3000 km si AUT, dupa care am luat filtrul original de la DAACHermes care costa 100 euro. La megane sunt 3 tipuri de filtre, unul din plastic, si 2 din aluminiu dintre care unul e cu sensor de apa si unul fara. La mine e filtrul de aluminiu fara sensor. Motorul de 63KW.(Delphi)
stai putin ce marca ai pus de la piata?si ce marca ai luat de la DAAC?nu e important de unde iai dar ce fel de filtru pui DELPHI se socoate cel mai bun si in magazinul DIZEL de la rishkanovca costa 45 euro dar prin baieti eu am gasit cu 570 lei DELPHI original Cool
Cel de la piata era "Japanparts" scria si pe cutie si era imprimat si pe filtru, iar cel de la DAAC, nu-mi amintesc ce scria pare-mi-se "Delphi", stiu sigur ca cel de la piata se vindea doar filtrul fara nimic, insa cel de la DAAC era impreuna cu "крепление".[/quote
foarte corect iata eu am cumparat de la baieti DELPHI di metal cu creplenie (original)570lei aestea de la DAAC rup tare de tot dupa cum se vede scratch
marcelus
marcelus

Localizare : Chisinau
Mesaje : 21
Data de inscriere : 28/02/2013

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  amigoss25 Joi Mar 20, 2014 7:18 am

Hei lume mai este cineva pe aici???

amigoss25

Localizare : Chisinau
Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/03/2013

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  amigoss25 Joi Mar 20, 2014 7:19 am

Stie cineva unde se repara calitativ injectoarele???

amigoss25

Localizare : Chisinau
Mesaje : 18
Data de inscriere : 01/03/2013

Sus In jos

Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri - Pagina 2 Empty Re: Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 2 Înapoi  1, 2

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum