FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
De ce nu putem circula 100% CORECT? EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

De ce nu putem circula 100% CORECT?

2 participanți

In jos

De ce nu putem circula 100% CORECT? Empty De ce nu putem circula 100% CORECT?

Mesaj  Adrian Joi Iul 22, 2010 9:02 am

Inainte de-a vorbi despre altii, sa ne analizam mai intai pe noi: circula careva de aici 100% CORECT cu masina pe sosele, adica sa respecte legea pana la cel mai mic detaliu? De exemplu, cati km consecutivi puteti parcurge fara sa incalcati ABSOLUT DELOC regulile de circulatie? 50? 100? 500? Sau sa reformulam intrebarea in timp: puteti conduce de exemplu o saptamana intreaga fara sa incalcati ABSOLUT DELOC regulile de circulatie? Ma refer chiar si la cele mai minore/banale reguli, cum ar fi:

- semnalizarea corecta (din timp) si intotdeauna la schimbarea directiei de mers
- incalcarea liniei continue, oriunde ar fi ea, chiar si inainte de semafoare
- pastrarea distantei regulamentare
- respectarea culorilor semafoarelor
- parcarea numai in locurile amenajate
- folosirea corecta a luminilor masinii
- purtarea centurii de siguranta
- viteza in localitati si in afara
- acordarea de prioritate pietonilor pe zebra
- transportatea copiilor numai in scaunele speciale
- respectarea limitarilor de viteza
- claxonatul in localitati biggrin.gif
- respectarea indicatorului STOP
- etc etc etc

Eu as zice ca cel mai corect sofer nu este in stare (fara sa-si propuna in prealabil) sa parcurga mai mult de 100 km legati, fara sa comita cel putin o greseala cat de mica in trafic! Voi ce ziceti? Eu am incercat sa merg exemplar o zi intreaga (~ 40 km) prin oras, respectand cu sfintenie toate regulile si am reusit (zic eu), deci se poate, dar recunosc ca, daca nu-mi propun dinainte cu adevarat, nu reusesc sa nu calc stramb destul de frecvent as zice....Voi va recunoasteti greselile? Care ar fi cele mai frecvente? Si intrebarea suprema: DE CE noi nu respectam regulile 100% (sau cat mai aproape de 100%)? Ce ne impiedica sa facem asta? Am intalnit de nenumarate ori in fata mea soferi care, in 1 km au incalcat cel putin 2-3 reguli de circulatie!!! Oare care-o fi baiul cu moldovenii si nu numai? Chiar asa suntem de retardati? pirat

De ce nu putem circula 100% CORECT? Masini10
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

De ce nu putem circula 100% CORECT? Empty Re: De ce nu putem circula 100% CORECT?

Mesaj  citro-fan Vin Sept 10, 2010 4:55 am

Poate ca asa am fost educati? ori ca traim in asa societate!?
citro-fan
citro-fan

Localizare : CHISINAU, MD
Mesaje : 144
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 41

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum