FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva

2 participanți

In jos

Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva Empty Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva

Mesaj  Adrian Joi Mar 11, 2010 9:56 am

SURVOLT a surprins esenţa conceptului REVOLTE - performanţă, tehnologie de ultimă generaţie şi lux, adăugând o nouă dimensiune sportivă acestui mix.

Cu o siluetă compactă - 3,85 m lungime 1,87 m lăţime şi 1,2 m înălţime, Citroen SURVOLT este inspirat de stilul maşinilor sport, ce lasă la o parte formele convenţionale pentru a forma un nou şi revoluţionar concept de design. Aerodinamica lui SURVOLT şi liniile ce parcă plutesc inspiră agilitate, precizie şi vitalitate, cu un caracter muscular.

Atrăgător şi dar şi profund, profilul distinct al conceptului Citroen SURVOLT se remarcă prin capota voluptoasă şi flancurile generos sculptate, subliniate de aripile supraevazate ale roţilor. Partea din faţă este caracterizată de farurile înguste, dispuse orizontal, grila radiatorului în formă ovală cu logo-ul Citroen. Grupurile de LED-uri adaugă o notă contemporană, high-tech. În spate, SURVOLT a moştenit eleganţa conceptului REVOLTE dar are un nou spoiler - o referinţă esenţială la sportul cu motor.

Asemănător unei piese de bijuterii la modă, interiorul conceptului Citroen SURVOLT este de fapt un cockpit cu două locuri, ce stă precum o piatră preţioasă în cuşca de siguranţă cu roll bars cromate. Suprafaţa vitrată generoasă aduce o senzaţie de lumină şi spaţiu, ce-l evidenţiază între maşinile sport contemporane.

Noul concept Citroen SURVOLT captivează şi prin tehnologia sa inovativă şi prietenoasă cu mediul. Precum REVOLTE, noul SURVOLT este propulsat de electricitate, combinând performanţele sport cu respectul pentru mediu şi dezvoltare sustenabilă.

Noul şi radicalul concept SURVOLT, prezentat în premieră la Salonul Auto de la Geneva (2-14 martie 2010) se înscrie perfect în istoria de 90 de ani a brandului Citroen, concentrat pe creativitate şi tehnologie.
Foto sunt aici:
http://www.informatiiauto.ro/citroen-survolt-un-concept-senzational-prezentat-la-geneva-sid5708.html
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva Empty Re: Citroen SURVOLT - un concept senzaţional prezentat la Geneva

Mesaj  citro-fan Mar Mar 16, 2010 11:24 am

am ramas fara cuvinte! citroen cool
citro-fan
citro-fan

Localizare : CHISINAU, MD
Mesaje : 144
Data de inscriere : 09/02/2010
Varsta : 41

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum