FranceMobile Club Moldova
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» cod radio renault
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyMier Iun 03, 2015 1:24 pm Scris de citro-fan

» Bosch ESI[tronic] 2Q.2014 v1.0 UPDATE +Activation KEY FREE
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyDum Mar 08, 2015 4:02 pm Scris de citro-fan

» Vediamo 05.00.05 Crack+Activation license KEY FREE
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyLun Mar 02, 2015 7:07 pm Scris de citro-fan

» Decodare radio Renault
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyMar Mai 06, 2014 7:59 am Scris de mihail

» Sistemul de injectie Delphi,(Megane 2) probleme, remedieri, pareri
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyJoi Mar 20, 2014 7:19 am Scris de amigoss25

» ce adugam in ulei si motorina?
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptySam Feb 15, 2014 9:42 am Scris de adrian111

» Vand Citroen C4 - Interior + exterior Tuning
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyDum Ian 05, 2014 4:31 am Scris de caraman_ion

» posesorii de 1.4 hdi
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyMier Dec 18, 2013 5:21 am Scris de mozilaion

» posesorii de 1.4 hdi
Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EmptyMier Dec 18, 2013 5:12 am Scris de mozilaion

Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Statistici
Avem 159 membri înregistrați
Cel mai nou utilizator înregistrat este: sevenfive

Membrii nostri au postat un numar de 911 mesaje în 247 subiecte
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare

Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo

In jos

Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo Empty Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo

Mesaj  Adrian Lun Mai 03, 2010 9:25 am

Grupul auto francez PSA Peugeot Citroen va echipa masinile sale hibride cu baterii reincarcabile produse de compania japoneza Sanyo, una dintre cele mai mari din lume in domeniul acumulatorilor.

Primele masini hibride din grupul PSA vor fi Peugeot 3008 si Citroen DS5, pentru care Sanyo va furniza baterii din 2011, scrie Automotive News Europe (ANE), citand o stire Nikkei.

Grupul PSA Peugeot Citroen, care vrea sa produca primul hibrid diesel-electric din lume, este a cincea mare companie auto care va folosi baterii Sanyo.

Alte companii auto care vor folosi acumulatori Sanyo sunt grupul Volkswagen si Toyota.

Grupul PSA Peugeot Citroen va echipa masinile hibride cu baterii Sanyo EsTu9
Adrian
Adrian
Admin
Admin

Localizare : Chisinau
Mesaje : 247
Data de inscriere : 08/02/2010

https://moldlecar.forummo.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum